افتتاح اولین دوره کانون سردفتران و دفتریاران استان مرکزی

با حضور معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد کشور افتتاح اولین دوره کانون سردفتران و دفتریاران استان مرکزی مراسم برگزار شد

مراسم افتتاحیه اولین دوره کانون سردفتران و دفتریاران استان مرکزی با حضور انجم‌شعاع معاون اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، اردکانی رئیس هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران مرکز، عبداللهی رئیس کل دادگستری استان و زمانی استاندار این استان برگزار شد.

مراسم افتتاحیه اولین دوره کانون سردفتران و دفتریاران استان مرکزی با حضور انجم‌شعاع معاون اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، دشتی اردکانی رئیس هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران مرکز، حجت الاسلام عبداللهی رئیس کل دادگستری استان و زمانی قمی استاندار برگزار شد.

در ابتدای این مراسم سید رضا صدری مدیرکل ثبت اسناد واملاک استان مرکزی گزارشی از روند تشکیل کانون در استان مرکزی و گزارشی نیز از عملکرد اداره کل ثبت اسناد و املاک استان مرکزی ارائه داد.

وی گفت: با کمک و همدلی همکاران در مجموعه ثبت اسناد و املاک استان در بخش املاک در سال ۹۵ در شش ماهه اول سال رتبه اول و در شش ماهه دوم نیز جزء ده استان برتر کشور بوده ایم.

صدری ادامه داد: همچنین در فروردین ماه سال جاری رتبه چهارم و در ماه‌های اردیبهشت و خرداد رتبه اول کشور را کسب کرده‌‎ایم که این امر مرهون تلاش‌های همکاران در اداره کل ثبت اسناد و املاک واحد‌های تابعه است.

در ادامه حجت الاسلام عبداللهی رئیس کل دادگستری استان مرکزی به نقش سازمان ثبت اسناد در پیشگیری از جرم و آسیب‌های اجتماعی از جمله معضل طلاق اشاره کرد.

همچنین دشتی اردکانی رئیس هیات مدیره کانون سردفتران ودفتریاران مرکز ضمن ابراز خرسندی از تشکیل کانون سردفتران و دفتریاران استان مرکزی بر بخشنامه ریاست قوه قضائیه در خصوص ضرورت تنظیم سند رسمی معاملات خودرو در دفاتر اسناد رسمی تاکید کرد.

در ادامه انجم شعاع معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به اقدامات موثر سازمان ثبت اسناد در الکترونیکی کردن کلیه فرآیند‌های ثبتی که موجب دقت و تسریع در ارائه خدمات به مردم شده است اشاره کرده و گفت: ما در اول راه هستیم و کمبود‌های سخت افزاری و نرم افزاری زیادی داریم. می‌طلبد دولت و سایر سازمان‌ها در این راستا به ما کمک کنند.

انجم شعاع در ادامه به تبیین جایگاه سند رسمی و توجه قضات محاکم به سند رسمی و مفاد آن تاکید کرد.

این مقام مسئول با تاکید بر لزوم تنظیم سند رسمی خودرو در دفاتر اسناد رسمی مطابق قانون گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به دنبال تشکیل کانون‌های سران دفاتر و دفتریاران استان‌ها است که این کانون‌ها بتوانند در نظم بخشی بیشتر به عملکرد دفاتر اسناد رسمی کمک کرده و از طرفی بتوانند به حقوق صنفی خود نیز یاری برسانند.

گفتنی است در پایان مراسم احکام اعضای اصلی و علی البدل هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان توسط مسئولین به آقایان مصطفی سرخیل-محمد فریدنی-اسماعیل کریمی-اکبر جودکی- علیرضا چمنی-حمیدرضا سیف الدین-احسان محبی-حمید محسنی-رضا برزآبادی فراهانی-محمود رعیتی اهدا شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.