شناسه : 1844
ی, 04/27/1395 - 10:05
نویسنده : استان مرکزی
عکس

کتاب "الزامات حقوقی تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی" گفتار هایی است پیرامون تحقق اقتصاد مقاومتی که به قلم دکترعلی بهادری و علی فتاحی زفرقندی و به همت سازمان بسیج حقوق دانان و انتشارات پژواک عدالت به چاپ رسیده است.

این کتاب در ۷۲ صفحه و در سه مبحث شامل: ۱- چهارچوب مفهومی ۲- ماهیت و جایگاه سیلست های کلی اقتصاد مقاومتی ۳- اصول و شاخصه های سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، به نگارش درآمده و در بهار ۱۳۹۵ در تعداد ۱۰۰۰ نسخه و با قیمت ۴۵۰۰تومان منتشر شده است.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

مفهوم اقتصاد مقاومتی در ادبیات علمی جمهوری اسلامی ایران به عنوان الگوی بومی و علمی که برآمده از فرهنگ انقلابی و اسلامی و متناسب با وضعیت امروز و فردای جمهوری اسلامی ایران می باشد، برای اولین بار در سال ۱۳۸۶ و به وسیله ی رهبر معظم انقلاب اسلامی مورد استفاده قرار گرفت.در این خصوص می توان بیان نمود که شاید با مطالعه ی هیچ یک از منابع علمی کتابخانه ای و نظریات اندیشمندان داخلی حوزه اقتصاد نمیتوان ردپایی از اقتصاد مقاومتی را یافت چرا که کاربرد این اصطلاح بیش از هرچیز ریشه در نیازمندی های نظام جکهوری اسلامی در عرضه داخلی و خارجی دارد.

گفتنی است علاقه مندان می توانند جهت خریداری این محصول با شماره ۸۸۳۴۱۷۶۱ 021 معاونت روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان تماس حاصل نمایند.

برچسب ها
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید